איזה כלב לאמץ?

איזה כלב לאמץ?

ההחלטה לאמץ כלב צריכה לבוא לאחר מחשבה רצינית. הכלב שלנו תלוי בנו למשך 15 השנים הבאות. ישנם הרבה הוצאות כאשר יש כלב בבית, מחיסונים ותרופות ועד אילוף כלב למשמעת בסיסית למען חיים נוחים ובריאים יותר. אילוף כלבים מהווה פתרון למי שמחפש להתאים את הכלב אליו.

חובה להעריך את מידת הזמן שלנו. כלב לא אוהב להיות לבד וללא הקדשת זמן מצידנו הוא עלול להיות מדוכא. אורח החיים שלנו חייב להתאים לכלב שלנו. לדוגמה, לטיפוס ספורטיבי יתאים כלב שאוהב לרוץ, לאוהבי הבית יתאים כלב שאוהב לרבוץ בבית, ולאדם האוהב חברה יתאים כלב חם וידידותי.

חשיבה נכונה

למשפחות בדירה יתאים כלב קטן אשר יסתדר מבחינת גודל הדירה ולא כלב גדול שירגיש כלוא. למשפחות עם בית וגינה כל כלב יתאים, מגור ועד בוגר שכן חצר זו פריבילגיה, אילוף כלבים מתבצע בשטח הפתוח על כן משפחה יכולה לחנך את הגור שלה להרגלים נכונים. אילוף כלב מגיל צעיר היא דרך טובה להבטיח חיים רגועים.

בנוגע לאוכלוסייה המבוגרת אזי למרות שזה תלוי במצב הבריאותי של הבעלים, רובם יהנו מכלב קטן עד בינוני, בעל מזג נוח או אפילו אחד שעבר אילוף כלבים ובכך יקל על היחסים ביניהם. מבוגרים רוצים כלב שיארח להם חברה על כן חשוב לבחור כלב אשר תואם תכונות אלו.

החלטות בעלות השלכות

איזה כלב יתאים לאורך החיים שלנו היא לא החלטה פשוטה. אמנם לכלבים תכונות שיכולות לסייע בבחינת התאמתם כמו, כלבים ידידותיים, כאלו המסתדרים עם ילדים או כאלו בעלי אינטילגנציה גבוהה ועוד, אך לעיתים אנו פשוט מתאהבים בכלב ולא מתעסקים בזה. אילוף כלבים יכול לעזור בהבנת הכלב מה מצופה ממנו.

בתהליך לקראת אימוץ כלב, טוב יהיה לקחת בחשבון כי אילוף כלבים תופס מקום בבחירה זו. הכלב יעבור חינוך התואם את תנאי הדיור והמחייה שלו. בית עם גינה או דירה קטנה הם קריטריונים לכלב צריך ללמוד לחיות איתם ועל כן הצעד החשוב של אילוף כלב על ידי מומחה היכול להתאים את חינוכו אליכם בהדרגה.

רמי לוי – אילוף כלבים בצפון
התקשרו עכשיו לייעוץ מקצועי – חינם! 052-2535972 /050-9535972

קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק