איך לבחור מאלף כלבים?

איך לבחור מאלף כלבים?

לקחתם את הגור הכי חמוד עלי אדמות והבאתם אותו אליכם הביתה. הקטנצ'יק משגע ופשוט מתחשק לכם למעוך אותו מרוב אהבה. אך אבוי, תוך זמן קצר אתם מגלים שהבית ממנו אתם יוצאים בבוקר לעבודה הוא אינו אותו הבית אליו אתם חוזרים, בחיפוש מהיר במחשב עולה התשובה הברורה לבעיה זאת- הכלב חייב לעבור אילוף.

קראתם את ההסברים והחלטתם כי אילוף כלב היא הדרך הנכונה. עכשיו, רק נותר לבחור מאלף כלבים אשר בו טמון הכוח לשפר בכם את היכולת לתקשר עם כלבכם אך, אינכם יודעים כיצד לבחור. אילוף כלבים הוא אחריות, על כן חשוב לקחת מאלף שהוא בעל מוניטין אמין, ניסיון והמלצות.

שיטות אילוף כלבים שונות

בבדיקה מהירה ניתן ללמוד כי ישנן שיטות שונות של אילוף כלבים. אחת משיטות האילוף הידועות הינה על ידי התניה חיובית. אילוף כלב בשיטה חיובית פועל לפי ההנחה כי כאשר הכלב מקבל חיזוק חיובי בכל פעם שהוא עושה משהו טוב כמו: ליטוף, חטיף ועוד, והכלב מצידו ישמח לחזור על הפעולה.

השיטה השניה היא גם שיטתו של סיזאר מילאן הידוע כ"הלוחש לכלבים" אשר טוען כי הכלב הינו חיית להקה וצריך להבין אותו, את אופיו והרגליו, סיזאר מצהיר כי חשוב שהבעלים ישדר לכלב אנרגיה רגועה תוך כדי שליטה של מנהיג להקה. אילוף הכלב הוא בעצם פעולה של שיקום הכלב הלא מאוזן ו"אימון מחדש" של בעליו.

לאחר מחקר אינטרנטי מהיר ניתן לראות בוודאות כי ישנם ביקושים לשתי שיטות אלו של אילוף כלבים אשר עובדות ואין ספק שלמרות שישנם חילוקי דעות ביניהם, כל אחד יוצר את דרכו שלו בתחום. מאלף בוחר את הדרך בה יסלול את עתידו בתחום וחלק מזה הוא לבחור את השיטה המתאימה לו.

ישנם הרבה הדוגלים כי שיטתו של סיזאר מילאן, אשר הינו מאלף כלבים בעל שם עולמי בתחום ואשר הוציא ספרים ותוכניות על שיטות אילוף כלבים מומלצות, הינה שיטה המוכיחה את עצמה ובדרך זו ניתן לגעת בשורש הבעיה כאשר המאלף "מאמן" את הבעלים להבין את כלבם ויוצר ביניהם חיבור חדש.

בבהדוג תומכת בשיטתו של סיזאר מילאן ופועלת בשיטת אילוף כלבים זאת ומספקת אילוף המשלב גם את הכוונת הבעלים לסמכותיות של מנהיג הלהקה ועל ידי כך משיגה תוצאות של כלב מאוזן וממושמע אשר מקשיב ומכבד תמיד את מנהיג להקתו- הוא הבעלים.
קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק