אילוף כלבים בצפון - רמי לוי

אילוף כלבים בצפון

אילוף כלבים בצפון:

לא משנה איזה כלב אתה מגדלים בביתכם, כלב גדול או קטן, כזה המשמש חברה לכם או לילדיכם או אפילו כלב המשמש להרתעת גנבים וכד', כל כלב זקוק להרגלים טובים שיעצבו את התנהגותו. כלב מחונך ומאולף יהיה נעים לכל מי שבסביבה, כולל כמובן לבעליו, יהווה חברה נעימה ויפגין נאמנות ללא תנאי לבעליו- אתם!  הדרך להשיג התנהגות שכזו היא על ידי פניה לקבלת שירותי אילוף כלבים בצפון, בידי מקצוען אמיתי בתחום.

כל מי שאי-פעם גידל בביתו כלב, יודע עד כמה קשה ההתמודדות עם כלב שאינו יציב ולא ניתן צפות את התנהגותו. כלב כזה, שלא עבר אילוף, יכול להרוס חפצים שונים, לעשות את צרכיו בבית ואילו, במקרים קיצוניים, להיות תוקפני, לאיים ולנשוך בני אדם. אחזקה וטיפול בכלב כזה יכולה לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים של הכלב ושל בעליו ועוגמת הנפש הנגרמת מכך לשתי הצדדים היא רבה.

כבעליו של הכלב הפונים לשירות אילוף כלבים בחיפה, חשוב שתזכרו כי גם לכם יש חלק משמעותי בתהליך האילוף, במיוחד בשנת חייו הראשונה של הכלב. חשוב מאוד שתתנו לכלב תחושה חום ואהבה שיקנו לו ביטחון בחברתכם ובמקביל אל תוותרו על הצבת גבולות ושאר דרישות החשובות לכם.

אם רוצים להבין את חשיבותו של תהליך האילוף, יש לבחון את התהליך האבולוציוני שעברו הכלבים לאורך ההיסטוריה, תהליך אשר השפיע ישירות על המבנה הפסיכולוגי של הכלב. מכיוון שמדובר בחיה שבמהותה היא חיה שבטית, הרגילה לחיים בלהקה, כל כלב בכל סיטואציה יחפש לחזור למבנה חיים זה. מסיבה זו, גור הכלבים שהבאתם הביתה (לרוב סביב גיל 7-8 שבועות) עדיין לא בוגר מספיק להיחשב עצמאי ולדאוג לעצמו ולכן הוא רואה בכם, בעליו,  את אמו שתפקידה לדאוג לו בתקופה הראשונית. גור כלבים זקוק ליחס חם ולטיפול צמוד וקרוב ואם יקבל תנאים אלו, תוך זמן קצר יחסית יוכל להיקשר לבעליו החדשים ולבנות עמם יחסי אמון. מן הצד השני, גור צעיר ש"זוכה" ליחס משפיל או אפילו אלים, יפחד מאוד, ימנע ככל האפשר מקשר ואפילו ייהפך לתוקפן, כל זאת כדרך להגן על עצמו.

ישנן שתי סיבות  מרכזיות בגללן פונים לאילוף כלבים בצפון, הראשונה היא אילוף יוצר, שנועד לבנות או לחזק התנהגות רצויה (תגובה לקריאה בשם, התיישבות על הנחיה וכד'), ואילו השנייה היא אילוף מכחיד, שנועד להעלים התנהגויות שאינן רצויות (כמו לעיסת חפצים, עשיית צרכים בבית וכד') .

עבור שני הסיבות הללו, קיימות מספר שיטות אילוף בהן נעשה שימוש. בחירת השיטה מותאמת לכלב עצמו ולגישות האילוף המתאימות למאלף ולבעלים

קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק