אילוף כלבים קבוצתי

אילוף כלבים קבוצתי

אילוף קבוצתי

כיום ישנם מספר סוגים של שיטות לאלף כלבים. אפשרות אילוף כלבים באופן פרטני ואישי, אילוף בביתו של בעלי הכלב, אילוף כלבים על חוף הים, אילוף כלבים תוקפנים ועוד שיטות נוספות של אילוף. כאמור במאמר זה נדון בעיקר בסוגיית אילוף כלבים קבוצתי.

הכלב שלכם מאולף יחד עם חבריו הכלבים. בשיטת אילוף כלבים קבוצתי לא ניתן לשלב כלבים שטרם עברו את שלבי האילוף הבסיסיים לכול כלב והנחוצים לו. בין אם אתם אילפתם אותו בעצמכם ובין אם מאלף כלבים מקצועי. ותשאלו מדוע לא מומלץ לשלב כלב שטרם עבר או חווה אילוף בסיסי באילוף קבוצתי?!

השיטה אינה יעילה עבור כלבים לא מאולפים בסיסית משום שתהליך אילוף כלבים קבוצתי הנו מתקדם. זה כמו שתרצו ללמוד משפטים – אבל תיכנסו לשנה השלישית להשתתף בקורס שפרק א' שלו נעשה בשנה הראשונה ללימודים. אתם בשונה מאחרים שעברו כבר את הקורס הראשון לא תבינו במדויק ותרגישו אף מתוסכלים. בסולם המדרגות עולים שלב שלב ולא קופצים שלבים. כך גם באילוף קבוצתי לכלבים. הכלב לא יבין מה באמת מבקשים ממנו ובתוך כך גם לא יבצע את הפעולות הנדרשות באילוף קבוצתי.

"מארלי ואני"

כמעט כול מי שמגדל כלב צפה בסרט ההוליוודי: "מארלי ואני" בכיכובה של ג'ניפר אניסטון. אשר מקבלת כמתנה מבעלה האוהב גור לברדור שבמהרה גודל להיות פרא כלב. לאורך כול הסרט נראה כי הם מנסים לאלף בעצמם אך ללא הועיל. בתוך כך ישנה סצנה שהם מבינים כי אין מנוס מאילוף כלבים מקצועי ומחליטים לאלף את מארלי אילוף כלבים קבוצתי.

כאמור, הסרט ממחיש דוגמא מוחשית לכלב שאינו מאולף בסיסית – עושה ככל העולה על רוחו ומצליח לגרום לאנדרלמוסיה במהלך האילוף הקבוצתי. כך שאם מארלי במציאות היה מאולף באופן מקצועי כבר מהתחלה, הוא היה גדל להיות כלב מאולף ובתוך כך גם היה מצליח בקורס אילוף כלבים קבוצתי. אבל מאחר ומדובר בסרט הוליוודי זאת כל העלילה.

החיים הם לא סרט

אכן סרט משעשע ובתוך כך אף מרגש עד דמעות. מאידך, אילוף כלבים נחוץ מאוד בחיים על מנת לנהל אורח חיים סביר ונורמלי בסביבת גידול כלב. האילוף יעיל הן לבעלים ובייחוד לכלב. אילוף כלבים קבוצתי מתקיים יחד עם בעלי הכלב. ומתקיים במספר מפגשים. עיקר האילוף הקבוצתי נשען על הקניית משמעת לכלב.אלה הן התמונות מהמפגשים הקבוצתיים האחרונים

* הקלק על התמונה לגודל מלא.
קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק