בעיות התנהגות כלבים

בעיות התנהגות כלבים

גם לכלבים כמו לבני אדם יש רגשות ותחושות. כשכואב להם הם בוכים וכשהם מפחדים יש להם חרדות אשר מונעות מהם מלקחת צעד מלא אומץ קדימה. אילוף כלבים נוגע בשורש הבעיה של הכלב וישנם כלבים אשר מונעים על ידי סיבות אשר בעליהם לא יודע להבין.

אילוף כלבים הוא קריטריון מרכזי חשוב דרכו ניתן למנוע את רוב בעיות הכלב. בעיות אלו בדרך כלל מתרחשות כאשר מופר האיזון של הכלב מסיבה כלשהי. בזכות חושיות המפותחים, יכול כלב להרגיש כאשר ישנו שינוי אנרגיה בסביבתו ועל ידי אילוף כלב ניתן לחזק את מודעות בעליו כלפי נושא זה.

נבחנות

כלבים נובחים וזה טבעי לחלוטין. אך, ישנם הבדלים בסוגי הנביחות השונות. נביחתו של הכלב היא דרכו לתקשר עם הסביבה שלו, לעיתים הוא נובח מהתרגשות ולעיתים בכדי להזהיר מסיגי גבול הנכנסים לטריטוריה שלו ועוד. אילוף כלב עוזר לבעליו להבין מהו גורם הנביחה וכיצד לפעול בהתאם.

כאשר נביחתו של הכלב מתחילה לשגע אותנו אנו צריכים לנסות לאתר את הגירוי ולהבין כי הכלב רואה דברים אחרת מאיתנו, לעיתים הם רואים במרחק משהו נסתר מעינינו ומגיבים אליו בנביחות. ישנם דרכים בהם ניתן לשלוט במשך הנביחה, זאת על ידי אילוף כלב למתן או אף להפסיק את נביחתו התורדניות לגירוי ספציפי.

תוקפנות וחרדת נטישה

כלב הקשור יתר על המידה לבעליו יחוש חרדת נטישה כאשר הוא פרוד מבעליו ותגובתו החרדתית תתאפיין בפאניקה ובסימני מצוקה של יללות, נביחות, הרס הבית וכדומה. אילוף כלבים לרוב עוזר במניעת בעיה שכיחה זו ובעלי הכלב מבין ולומד כי דרך התייחסותו לכלבו הם הסיבה והפתרון למצב.

אילוף כלבים פונה לטיפול בבעיה אצל הכלב וגם אצל בעליו אשר ללא ידיעתו מהווה לרוב גורם עיקרי לפיתוח חרדה אצל כלבו. חרדה אשר גורמת לתוקפנות כמגננה מצד הכלב מתרחשת עקב מצבי לחץ וחשש אצל הכלב מסיבות שונות, לעיתים זה תלוי בהיסטוריה שלו או בשינויים החלים על סביבתו.

דגש חשוב

בעלי הכלב הוא המטה את הכף ואילוף כלבים מעניק כלים ומקנה לבעלים ידע להבנת כלבו.

רמי לוי – אילוף כלבים בצפון
התקשרו עכשיו לייעוץ מקצועי – חינם! 052-2535972 /050-9535972

קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק