כלב הוא חיית להקה

כלב הוא חיית להקה

כלבים הינם חיות להקה, המבנה שלהם בנוי מחלוקת טריטוריה בצורה משותפת ומבנה זה תורם להישרדותם ורבייתם. כמו כל להקה, גם אצל הכלבים יש מנהיג והוא אשר מוביל את מהלך העניינים והשאר מצייתים לו למרות שישנם מדי פעם נסיונות השתלטות של חבר אחר, כמו בכל להקה.

כאשר הכלב גור אימו היא מנהיגת הלהקה שכן היא דואגת לכל מחסורם. כאשר הגור מגיע לבעליו, באופן טבעי הוא רואה בו את מנהיג להקתו כי הוא דואג לכל מחסורו. כיצד אנו מתנהגים משפיע על הכלב ומעצב אותו, על ידי אילוף כלב בצורה נכונה נבטיח את מעמדנו כמנהיגים בעיניו.

בעלי הכלב כמנהיג הלהקה

כחלק מהדעה הרווחת והידועה כמו גם אמונתו של סיזאר מילאן הידוע יותר כ"הלוחש לכלבים", כלב הינו חיית להקה. אילוף כלבים על פי אמונתו של סיזאר הוא לחשוב ולהיות כמו מנהיג הלהקה ורק כך ניתן יהיה להגיע למצב בו אתה יכול לשקם את הכלב, להגיע למצב של אילוף כלב.

בעיניו של סיזאר, אילוף כלבים הוא בעצם שיקומו של הכלב וחינוכו של בעליו. סיזאר פועל לפי אנרגיות אשר אותן הוא משחרר לכלב ועל פי זה מתקשר איתו. הוא טוען כי המפתח דרכו הבעלים יוכל לשקם כלב הוא דרך למידת אופיו והרגליו ושידור אנרגיה של רוגע המשולבת עם שליטה של מנהיג להקה.

תקופת ה"ילדות" המעצבת

בתקופת חייו הראשונה ואף בבגרות, הכלב עלול לנסות לערער על הסמכות של בעליו, התכונות שלו יגרמו לו לנסות ולתפוס את מעמד המנהיג. מצב זה ייתכן עם כל סוג של כלב וחשיבות אילוף כלבים נתונה במיקום מיידי כאשר הכרחי להקפיד על אילוף כלב אשר רואה בנו כנחותים ולא מקשיב לנו.

ישנם כלבים אשר בעלי תכונות של מנהיגים והם באופן טבעי ינסו לכבוש את מעמדם ואף ינקטו בגישה אלימה לבעליהם, גם כלבים צייתנים עלולים בדרכם לנסות ולערער סמכות בעליהם. אילוף כלבים נכון, יציב לכלב מקטנותו את הגבולות. אילוף כלבים יכול להוות הבדל בין כלב טוב לכלב לא ממושמע ואלים.

קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק