מאלף כלבים בחיפה-מדריך

מאלף כלבים בחיפה-מדריך

כל חייכם אהבתם כלבים ואף גידלתם בביתכם כלב שמצדו שיתף אתכם פעולה בצורה נפלאה כל התבגרותו. לאחר שנים החלטתם לקחת הביתה חבר נוסף שהגיע מעמותת סיוע לחיות ועבר טראומה שאינכם יודעים בדיוק מהי. אחת הבעיות היא גילויי התוקפנות אותן מגלה הכלב כלפי כל מי שעובר בסביבתו , התנהגות המותירה אתכם חסרי אונים! לא כל הכלבים מתנהגים אותו הדבר ולנסיבות חייהם השפעה רבה בנושא זה. חיפשתם ברשת וגיליתם שמאלף כלבים בחיפה יהיה הפתרון לבעיה שלכם, אך כיצד תדעו באיזה מאלף לבחור?

שוק מאלפי הכלבים רווי למדיי ואין ארגון מסודר המפקח על הנושא. כמעט כל אחד, גם אם לא עבר הכשרה מיוחדת או שהוא בעל ניסיון בטיפול בכלבים, יכול להדפיס לעצמו כרטיסי ביקור צבעוניים, להפיץ פליירים בכל רחבי העיר ולחשוב שהוא יודע איך לעזור לכם בעיצוב ההתנהגות של כלבכם. ברור שאם תלכו לשרלטן מהסוג הזה, רוב הסיכויים שהוא יגרום לכלב שלכם יותר נזק מתועלת. אם תסתכלו על זה ככה, הרי לא הייתם נותנים לאדם לא מיומן ולא מוסמך ללמד ולחנך את הילדים שלכם, נכון? אז גם לא את חיות המחמד! אילוף הוא תהליך מורכב ומשמעותי שעוסק בחינוך ולכן חשוב לבחור במאלף כלבים מקצועי בחיפה. מה חשוב לבדוק במאלף הפוטנציאלי?

חבר מביא חבר- מאלף ששמעתם עליו מחבר או מכר הוא האפשרות הטובה ביותר משום שההמלצות שקיבלתם לגביו הן המהימנות ביותר עבורכם. גם אם לא קיבלתם המלצות ישירות על המאלף, תוכלו לקרוא עליו באינטרנט בפורומים שונים או לבקש ממנו לקשר בניכם לבין לקוחות עבר שלו שיוכלו לספר לכם עליו ועל העבודה שבוצעה עם הכלב שברשותם.

פרמטר חשוב נוסף בבחירת מאלף כלבים בחיפה היא שיטת האילוף בה נוקט המאלף. קיימות שתי שיטות מרכזיות, אחת הדוגלת במתן פרסים על התנהגות רצויה כדי לחזק את אותן ההתנהגויות והשנייה המבוססת על שיטתו של סיזאר מילאן ("הלוחש לכלבים") הרואה בכלב ובבעלים מכלול אחד, בשיטה זו עובדים בעיקר על חיזוק והבהרת התקשורת בין הכלב ובעליו תוך בניית היררכיה כשל "להקה". כל מאלף פועל בשיטה בה הוא מאמין ולכן חשוב לברר מראש מהי השיטה ובאילו עזרים משתמש המאלף בתהליך. לא כל מה שמתאים לאחד יראה הגיוני גם לשני ולכל אחד יש עקרונות משלו וגבולות אותם הוא מציב בהתאמה לדברים הנחשבים הומניים בעיניו, חשוב לשבת עם המאלף ולבדוק שאתם "חיים בשלום" עם שיטת העבודה שלו.

בסופו של דבר, מטרת התהליך שעושה מאלף כלבים בחיפה היא לאזן את הכלב ואת יחסיו איתכם, כך שתוכלו לחיות יחד בשמחה ובכיף גם ללא מעורבות המאלף. לכן, חשוב לוודא שאתם מקבלים  כלים להתמודד עם התנהגויות בעיתיות גם בלעדיו ולא נאלצים לחזור אליו חדשות לבקרים. אם אתם רואים שתוך זמן קצר אתם נאלצים לחזור שוב כי ההתנהגות הבעייתית חזרה, זהו לא מאלף מקצועי ומיומן אלא שרלטן!

הדבר הכי חשוב לבדוק הוא האם המאלף נעים לכם כאדם, האם יש בניכם כימיה בסיסית שתאפשר לכם להקשיב לו ולבצע את דבריו למען הצלחת האילוף של כלבכם. מאלף טוב יציע לכם שיחת ייעוץ ראשונית חינם, כדי שיחד תוכלו להחזיר את התקשורת עם הכלב לאיזון ולחזור וליהנות מהשהות עמו.
קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק