מאלף כלבים ביוקנעם- רמי לוי

מאלף כלבים ביוקנעם- רמי לוי

המידע הבסיסי על מאלף כלבים ביוקנעם

כאשר אנו רוכשים גור כלבים, או כשמאמצים כלב, יש לדעת מהי הגישה הראשונה ואת משמעות שפת הגוף שלנו ושלו. היות והכלב חיים בלהקה, ממש כמו הזאבים,  הוא מודע יותר לתנועות, צלילי ועוד. יש לציין כי כלב, מזהה דבר ראשון את שפת הגוף ולאחר מכן את הצלילים או הטון של בעלי הבית שלו.  ישנם אנשים וילדים, הפוחדים מכלבים., פחד זה, ניתן לתיקון. תגובות הללו, יכולות להיות מובנות, בגלל סטיגמה, חינוך של ילדים לא נכון לגבי יחס לכלבים, או מקרים שקרו בעבר, כאשר אנשים מסוימים, ננשכו ע"י כלבים. ניתן להפוך את הכלבים לחברינו הטובים ביותר והכל באמצעות גישה נכונה ואילוף.
יש אנשים שמגיעים יחד עם כלביהם למאלפי כלבים, על מנת לדעת טוב יותר לתקשר עם כלבם. אם אתם גרים באזור הצפון הקרוב, ניתן לגשת אל מאלף כלבים ביוקנעם, שם תמצאו מאלף כלבים מקצועי שממש מדבר את שפת הכלבים.. המאלף יעניק לכם את הכלים הדרושים, לאלף נכון את כלבכם, היות וככל שתהיה לכם שליטה וביקורת נכונה של כלבכם,  כך לכם ולו יהיה הרבה יותר קל.


 

כיצד מתקרבים לכלב שאנו לא מכירים ומה הכללים?

ישנם אנשים בעלי מבנה גוף גדול והכלב יכול לפחד, במיוחד כאשר הוא אינו מכיר את אותו אדם. כלבים, רואים את בני  האדם כבעלי בריתם, אבל ממש כמו אצלנו בני האדם, עלינו לרכוש את אמונם והם צריכים לדעת שמי שניגש אליהם בפעם הראשונה רוצה בטובתם.  יש לזכור כמה כללים חשובים לפני שאנו מתקרבים לכלב שאין אנו מכירים:
  • יש להתכופף לעבר הכלב ולחכות שהוא ייגש אלינו ולא להיפך, היות ואם אנו ניגש ישר ללטף אותו הוא עלול לפרש זאת כפלישה לטריטוריה שלו וכלבים כידוע, הם בעלי חיים טריטוריאליים ולכן זה מה שהופך אותם לכלבי שמירה ועבודה.
  • חיוך מבחינתנו הוא הבעה של שמחה או הנאה, מבחינת הכלב- חיוך מהווה חשיפת שיניים מה שמפורש ע"י הכלב כאיום והוא עלול לתקוף.
  • כאשר עובדים עם כלבים באילוף, חשוב מאוד לשמור על שפת גוף תקינה ובטוחה, שתראה לכלב שאנו בשליטה מלאה{אפילו אם אנו לא מרגישים כך} כאשר אדם פוחד מכלב, הכלב עם חושיו המפותחים, מיד מרגיש את הפחד שלנו והוא ינסה לקחת את הפיקוד, מה שלבטח אינו רצוי לנו. 

הסוגים השונים של מטרת אילוף כלבים
 

יש להבחין בין כמה סוגים של אילוף והמטרות של האילוף בכלל. הראשון הינו ליווי בעל הבית והתאמה לחיים בבית, האילוף השני הינו לשרת אדם נכה כגון משותק על כיסא גלגלים או עיוור, השלישי ללמד את הכלב לבצע פעולות שונות שיסייעו לבעליו בתפקוד היום יומי כגון: נשיאה, גרירה, לחיצה,  משיכה, פתיחה או התראה.. ניתן לאלף את הכלב לבצע עבודת הגנה על בעליו ועל הבית בכלל, היכולת הזאת, תורמת רבות לביטחון הבעלים. לכלב יש יתרונות רבים ואנו בני האדם, צריכים להכיר בהם, כך שהיכולת המקצועית של מאלף כלבים ביוקנעם, או בכל אזור אחר בארץ, תאפשר לכל אדם המעוניין ליהנות ולהכיר ביתרונות הכלב שיכול להביא רק שמחה  לחיינו. 

טונציה- שפת הגוף ולמידת שפתו של הכלב

לכלבים כמו לבני האדם, יש שפה משלהם ולכן מאלפי הכלבים למדו הרבה על מנת להבין אותה ולתקשר היטב עם הכלבים. יש לציין, כי אילוף וחינוך של כלבים, הם שני דברים שונים ולכן, אם אתם מאזור הצפון וברצונכם להגיע אל מאלף כלבים ביוקנעם, יש לתאר בפניו מה אתם מעוניינים שהכלב יבצע עבורכם אם מדובר על חינוך או אילוף. בשלב הראשון, מאלף כלבים ביוקנעם,  יאבחן את הכלב ויזהה אם הוא קל או קשה יותר לאילוף. בהרבה מקרים הבעלים עצמם אינם מודעים לכללים שיש ליישם עם הכלבים והטעויות שהם מבצעים בשוגג, כגון קפיצה על אנשים, שליטה על בעל הבית בעת טיול, בהרבה מקרים, אנו רואים שבעלי כלבים יוצאים עם כלביהם לטיול וישנו הרושם שהכלב מוציא אותם לטיול ולא הם אותו... דבר שאסור שיקרה. יש לזכור כי הכלב מבין או "שחור או לבן- אין אפור...".
קידום אתרים
קידום אתרים
0
תפריט דף הבית טלפוןwazeפייסבוק